Ogłoszenia 01.09.2019

1. Dziękuję za organizację i udział w I Parafialnym Turnieju Szachowym. Podziękowania za wspólną modlitwę i świętowanie podczas wczorajszych Dożynek.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży bierzmowanej z kl. VII i VIII w Parafialnym Domu Kultury.
  1. Ważne terminy:
  • W poniedziałek, 2 września, rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, Msze św. o godz. 8.00 w Przysiersku, o godz. 9.30 w Terespolu; spowiedź św. przed rozpoczęciem roku szkolnego
    w piątek, 30 sierpnia, od godz. 16.00;
  • W sobotę, 7 września, o godz. 9.00 rajd rowerowy na pożegnanie lata. Trasa: Przysiersk – Różanna – Stążki - Małe Łąkie - Świekatowo (Karczma Wiejska) – Szewno – Bukowiec - Przysiersk (ok. 40 km);
  • W niedzielę, 8 września, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w Parafialnym Domu Katechetycznym dla rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku mają przystąpić do I Komunii św.;
  • W sobotę, 14 września, po raz czwarty odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Topolna, wyjście o godz. 6.00, postój w Grucznie i ok. 11.00 Msza św. w Topolnie.
  • W niedzielę, 15 września, udział w Diecezjalnych Dożynkach w Lubaniu, koło Kościerzyny. Wyjazd o godz. 8.00. Proszę o zapisanie się chętnych rolników na wyjazd. Wyjazd jest bezpłatny. Mamy ok. 40 miejsc.
  1. Z racji I piątku miesiąca odwiedzę chorych: w czwartek od godz. 9.00 Terespol, w piątek od godz. 8.00 – Przysiersk.
  1. W I piątek spowiedź św. od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.30. Po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Od godz. 20.30 adoracja będzie prowadzona przez młodzież naszej parafii. Podczas adoracji także będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
  1. W Parafialnym Domu Kultury realizowany jest projekt „Wiejska Akademia Przyszłości” (zajęcia z języka angielskiego, muzyczne oraz kreatywno-plastyczne”. Pierwsze zajęcia: muzyczne w środę, 4 września, o godz. 17.00, kreatywno-plastyczne w piątek, 6 września, o godz. 17.00. Zajęcia j. angielskiego rozpoczną się w drugim tygodniu września: 9 września (dorośli), 10 września (dzieci i młodzież).
  1. Za tydzień kolekta specjalna na potrzeby remontowe nasze parafii. Spłacamy prace remontowe w Parafialnym Domu Kultury. Pragnę także podziękować mieszkańcom ul. Ogrodowej z dar na rzecz naszej parafii w postaci ławeczek, śmietników i stojaków rowerowych. Bóg zapłać.
  1. Pierwsze spotkanie organizacyjne chóru parafialnego odbędzie się w środę o godz. 18.30 w Parafialnym Domu Kultury.
  1. W dniach 6-12 października odbędzie się Parafialna Pielgrzymka w Bieszczady. Bardzo proszę, aby osoby zapisane przekazały swoje dane osobowe (adres i pesel – potrzebne do ubezpieczenia) oraz wpłaciły kwotę 1150 zł.