Ogłoszenia 22.11.2020

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku kościelnego. Za tydzień rozpocznie się nowy rok kościelny oraz Adwent. Już dziś zachęcam i zapraszam do uczestnictwa w Roratach, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 16.00.
 1. W naszym kościele obowiązuje limit osób przebywających w kościele i kaplicy: w kościele parafialnym może przebywać 30 osób, w kaplicy w Terespolu
  20 osób. Bardzo proszę pamiętać o zakładaniu maseczek lub przyłbic oraz o dezynfekcji przy wejściu do kościoła.
 1. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

- we wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu;

- w środę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;

 1. W zakrystii lub plebanii można nabyć świece wigilijne oraz opłatek na stół wigilijny. Zachęcam także do nabycia różnych kalendarzy diecezjalnych
  na 2021 r.
 1. Jako wspólnota parafialna pragniemy przygotować paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących w naszej parafii. Za tydzień młodzież naszej parafii przeprowadzi zbiórkę do puszek po Mszach św., jednocześnie z powodu limitu osób w kościele bardzo proszę o wpłaty na konto parafialne na ten cel z dopiskiem: „PACZKA”. Dziękuję za wsparcie tej inicjatywy tak bardzo potrzebnej w tym czasie.
 1. Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia i dobrego tygodnia.
Kategoria: