Ogłoszenia 02.06.2019

1. Dziś po Mszy św., o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące pielgrzymki do Pragi. Do niedzieli 9 czerwca proszę o dostarczenie karty zgłoszeń i wpłatę na wycieczkę parafialną dla dzieci
    i młodzieży do Krakowa.
  1. Dziękuję Parafianom za obecność i modlitwę przy krzyżach naszej parafii w ramach Dni Krzyżowych.
  1. Z racji I piątku miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną: w czwartek od godz. 8.30 – Terespol, w piątek od godz. 8.00 – Przysiersk.
  1. W I piątek miesiąca spowiedź się od godz. 16.00. Serdecznie zapraszam dzieci komunijne, aby włączyć się w tradycję I piątków miesiąca (spowiedź się i komunia św.).
  1. W piątek na godz. 18.00 zapraszam na ostatnią, przed wakacjami, katechezę dla dorosłych. Temat katechezy: „Obecność Kościoła w życiu społeczno-politycznym”.
  1. Za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszej parafii. W tym tygodniu zostaną zamontowane drzwi zewnętrzne do domu katechetycznego, w kolejnym etapie drzwi zewnętrzne. Koszt nowej stolarki drzwiowej to kwota 19.408,27.
  1. W czwartek wraz z Prezesem i Skarbnikiem OSP miałem okazję brać udział w gali przyznania grantu w wysokości 3.600 zł na realizację projektu pod nazwą: WIEJSKA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI – darmowe zajęcia j. angielskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajęcia muzyczne i plastyczno-kreatywne dla dzieci i młodzieży (w sumie 4 grupy po ok. 15 osób). Wnioskodawcą jest OSP w Przysiersku, natomiast działania te będą realizowane w remontowanym domu katechetycznym. Projekt ten będzie realizowany w terminie wrzesień-listopad 2019 r. W sierpniu odbędzie się rekrutacja do poszczególnych grup. Spotkania informacyjne dla chętnych odbędą się w dwóch terminach, aby każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o tym projekcie, zasadach rekrutacji oraz wszelkich ważnych terminach, mógł się pojawić i otrzymać kartę zgłoszeniową. Spotkania informacyjne odbędą się 12 czerwca (środa) o godz. 18.00 w remizie OSP w Przysiersku lub 16 czerwca (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.

1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa.