Ogłoszenia 04.08.2019

1. Dziękuje Parafianom za przygotowanie poczęstunku i ugoszczenie pątników XXXVII Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  1. Jutro na godzinę 17.00 zapraszam Panie, które chciałby pomóc w posprzątaniu Parafialnego Domu Kultury.
  1. W piątek o godz. 9.00 zbiórka ministrantów. Także od 9.00 odbędzie się sprzątanie kościoła i obejścia przed odpustem parafialnym. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.
  1. Okazja do spowiedzi św. przed odpustem w piątek od godz. 16.00 oraz w sobotę od godz. 9.30.
  1. Zapraszam Parafian i Gości na Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca:

- 10 sierpnia – Dzień Chorego: 10.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz spotkanie przy wspólnym stole w Parafialnym                       Domu Kultury;

- 11 sierpnia – Msza św. odpustowa z udziałem zespołu „Na Cały Głos” z Pelplina oraz biesiada odpustowa w towarzystwie Kapeli „Cynamony” z                               Bydgoszczy, nie zabraknie także dmuchańców dla dzieci.

- 12 sierpnia – Spływ kajakowy rzeką Chocina – dopływ Brdy. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed plebanii. Powrót w godzinach wieczornych.

1. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu terenu oraz biesiady. Panów proszę o przygotowaniu terenu w niedzielę od godz. 8.00. Ciasta, wypieki proszę przynosić do Parafialnego Domu Kultury w niedzielę w godz. 10.00-11.00.
  1. Za tydzień kolekta inwestycyjna na pokrycie remontu Parafialnego Domu Kultury. Wewnątrz remont jest zakończony. Już w sobotę będzie można zobaczyć owoce prac, które trwały 5 miesięcy. Wydaliśmy już 84.721,65. Aby uregulować wszystkie należności potrzebujemy jeszcze ok. 30.000 zł. Dlatego najbliższe kolekty inwestycyjne będą przekazywane na ten cel.
  1. Pragnę także poinformować, że 13 sierpnia odbędzie się w naszym kościele wizja lokalna Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie wymiany posadzki w naszym kościele. O wszystkich decyzjach będę informował. Mam nadzieję, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przyszłym roku, przy wsparciu finansowym Gminy Bukowiec, odbędzie się remont posadzki
    w kościele i kruchcie.
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, udanych wakacji i dobrego odpoczynku.