Ogłoszenia 06.05.2018

1. Dziękuję Parafianom i Gościom za uczestnictwo w II Rajdzie Rowerowym do Bysławka i II Pieszej Pielgrzymce do Bukowca.
  2. Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Otoczmy naszymi modlitwami dzieci, które postąpią do Stołu Pańskiego oraz ich rodziny
  3. Od jutra do soboty włącznie Msze św. w ramach Białego Tygodnia.
  4. W tygodniu będziemy przeżywać Dni Krzyżowe. Msze św. będą odprawiane przy krzyżach przydrożnych:
  • w poniedziałek o godz. 18.30 przy krzyżu obok p. Meger, na rogu ul. Szkolnej i ul. Floriana;
  • we wtorek o godz. 18.30 przy krzyżu obok p. Gorgol;
  • w środę o godz. 18.30 przy krzyżu w Polskim Konopacie, przy skrzyżowaniu na Terespol i Drozdowo.
  1. W niedzielę 13 maja o godz. 11.00 odbędzie się odpust ku czci św. Izydora
    w kaplicy w Terespolu. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. dr Arkadiusz Drzycimski z Pelplina. Zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzinami i parafianami do udziału w pielgrzymce pieszej do Terespola na odpust. Wyjście sprzed plebanii o godz. 9.15. Msze św. w Przysiersku o godz. 8.00
    i 9.30.
  2. 19 maja odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. kan. dr. Adama Kałduńskiego, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Pelplinie. Pragniemy się przygotować to tego wydarzenia przez rekolekcje, które odbędą się w dniach 17-18 maja. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim poprowadzi ks. prob. Krzysztof Kajut z Sartowic. Na ołtarzu bocznym stoi już przygotowany na relikwie ołtarz wykonany w Brusach.
  3. Zakończyliśmy już prace remontowe instalacji elektrycznej naszego kościoła oraz illuminacji kościoła na zewnątrz. Za tydzień kolekta specjalna na ten cel. Koszt całego remontu wyniósł ok. 38.000 zł.