Ogłoszenia 07.04.2019

1. W środę o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Akradiusza Okroja. Serdecznie dziękuję ministrantom, p. organiście i scholi parafialnej oraz strażakom z OSP za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Dziękuję za ciasta na stół plebanijny. Młodzieży bierzmowanej życzymy dojrzałości chrześcijańskiej i odpowiedzialności za rozwój i przyszłość Kościoła.
  1. W związku z pożarem domu w Polskich Łąkach dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona dla pogorzelców. Zachęcam do pomocy poszkodowanym. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Ks. Proboszczowi Romualdowi Demskiemu.
  1. Zachęcam do nabycia nowego nr „Pielgrzyma”.
  1. Zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową ulicami Przysierska. Tego dnia Msza św. o godz. 18.00. Następnie przejdziemy ulicami naszej miejscowości (ul. Ogrodowa, ul. Św. Floriana, ul. Szkolna), aby przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nie będzie Drogi Krzyżowej i Mszy św. w Terespolu. Po Drodze Krzyżowej w Przysiersku zapraszam Akcję Katolicką do przygotowania paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.
  1. W sobotę od godz. 9.00 odbędzie się przekazanie paczek świątecznych najbardziej potrzebującym. Proszę Radę Parafialną, Akcję Katolicką i młodzież ze wspólnoty młodzieżowej o pomoc w przekazaniu paczek.
  1. Zachęcam także dzieci do przygotowania palm na Niedzielę Palmową, którą będziemy przeżywać za tydzień. Najwyższe i najpiękniejsze palmy nagrodzimy upominkami.
  1. Za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszej parafii. W najbliższym tygodniu zostaną zamontowane nowe okna w domu katechetycznym.
  1. Także za tydzień w niedzielę na godz. 15.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
  1. Spowiedź święta z udziałem księży z dekanatu odbędzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek w godz. 15.00-16.00 (Terespol), 16.30-18.00 (Przysiersk).
  1. Plan Triduum Paschalnego jest następujący:

WIELKI CZWARTEK

18.00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ

do 22.00 – Adoracja i Czuwanie w Ciemnicy

WIELKI PIĄTEK

9.00– Jutrznia i Godzina Czytań z udziałem wiernych

18.00– LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

21.30 – Gorzkie Żale i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy, tzw. ścisły.

WIELKA SOBOTA

9.00– Jutrznia i Godzina Czytań z udziałem wiernych

10.00– Święcenie pokarmów w Przysiersku

11.00– Święcenie pokarmów w Terespolu

12.00– Święcenie pokarmów w Przysiersku

21.00– Wigilia Paschalna w procesją rezurekcyjną (gra zespół R&M z Przysierska).

1. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 9.30 i 11.00. Natomiast w II Święto Zmartwychwstania o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.
  1. Już dziś zapraszam na majówkę z naszą parafią:
  • 1 maja odbędzie się kolejny rajd rowerowy na trasie Przysiersk-Lipienica (poczęstunek przygotowany przez Radę Sołecką z Lipienic) – Zalesie Królewskie (zwiedzanie Izby Tradycji) – Świekatowo (nabożeństwo majowe) – Tuszyny – Stążki – Korytowo – Polskie Łąki – Bukowiec – Przysiersk. Trasa 42 km. Wspólne treningi w dniach 23-26 kwietnia od godz. 18.00.
  • 3 maja odbędzie się Pielgrzymka Piesza do Bukowca na odpust ki czci Matki Bożej Królowej Polski.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Martyna Jackowska, st. wolnego, zam. Plewno, Mateusz Orłowski, st. wolnego, zam. Osie. Zapowiedź II.
  1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.