Ogłoszenia 08.09.2019

1. Dziękuję za uczestnictwo parafian w I piątku miesiąca. Dziękuję za tak liczny udział we wczorajszym rajdzie rowerowym. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów remontu Parafialnego Domu Kultury. Pragnę także podziękować firmie p. Zdzisława Wasilewskiego z Drozdowa za wylanie posadzki na parterze w ramach remontu, a w minionym tygodniu także na poddaszu Parafialnego Domu Kultury. Bóg zapłać.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św.
  1. Zachęcam do nabycia nowego nr „Pielgrzyma”.
  1. W środę o godz. 18.30 kolejna próba chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w to dzieło.
  1. Po przerwie wakacyjnej zapraszam w piątek na godz. 18.30 na Katechezę dla dorosłych. Temat katechezy: Współczesna zagrożenia wiary. Serdecznie zapraszam do udziału.
  1. W sobotę, 14 września, po raz czwarty odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Topolna, wyjście o godz. 6.00, postój w Grucznie i ok. 11.00 Msza św. w Topolnie.
  1. Za tydzień w niedzielę nasza parafia uczestniczy w Diecezjalnych Dożynkach w Lubaniu, koło Kościerzyny. Wyjazd o godz. 8.00. Proszę o zapisanie się chętnych na wyjazd. Wyjazd jest bezpłatny.
  1. Za dwa tygodnie w niedzielę, 22 września, po Mszy św. o godz. 11.00 w Parafialnym Domu Kultury odbędzie się Spotkanie Patriotyczne: krótka konferencja p. dr. Ireneusza Pieroga o ważnych historycznie wrześniowych datach oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Spotkanie potrwa ok. 1,5 godziny.
  1. W Parafialnym Domu Kultury realizowany jest projekt „Wiejska Akademia Przyszłości”. Plan zajęć:
  • zajęcia z j. angielskiego dla dorosłych w poniedziałki do godz. 17.00;
  • zajęcia j. angielskiego dla dzieci i młodzieży we wtorki od 16.30 pierwsza grupa wiekowa, następnie o godz. 17.00 i 17.50;
  • zajęcia muzyczne w środy o godz. 17.00;
  • kreatywno-plastyczne w piątki o godz. 17.00.

We wszystkich grupach bierze udział 156 osób. Doceńmy taką możliwość i dbajmy także o to miejsce, czyli Parafialny Dom Kultury. Dziękuję także Paniom, które dbają o czystość tego miejsca. Gdyby ktoś chciał przekazać jakieś pomocy dydaktyczne (gry planszowe, materiały biurowe, plastyczne) może to uczynić w każdy piątek w godz. 17.00-18.00.

1. W dniach 6-12 października odbędzie się Parafialna Pielgrzymka w Bieszczady. Bardzo proszę, aby do środy włącznie przekazać swoje dane osobowe (adres i pesel – potrzebne do ubezpieczenia) oraz wpłacić kwotę 1150 zł.