Ogłoszenia 09.06.2019

1. Do dzisiaj proszę o dostarczenie karty zgłoszeń i wpłatę na wycieczkę parafialną dla dzieci i młodzieży do Krakowa.
  1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na potrzeby remontowe naszej parafii. Trwa montaż stolarki drzwiowej. Koszt nowej stolarki drzwiowej to kwota 19.408,27.
  1. Parafia ogłasza nabór do grup w ramach realizacji projektu pod nazwą: WIEJSKA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI – darmowe zajęcia j. angielskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajęcia muzyczne i plastyczno-kreatywne dla dzieci i młodzieży (w sumie 4 grupy po ok. 15 osób). Wnioskodawcą jest OSP w Przysiersku, natomiast działania te będą realizowane w Parafialnym Domu Kultury (to nowa nazwa domu katechetycznego). Projekt ten będzie realizowany w terminie wrzesień-listopad 2019 r.
    W dniach 1-18 sierpnia odbędzie się rekrutacja do poszczególnych grup. Spotkania informacyjne o projekcie, rekrutacji, terminach odbędą się 12 czerwca (środa) o godz. 18.00 w remizie OSP w Przysiersku lub 16 czerwca (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele. Aby zapisać się do poszczególnych grup należy wypełnić kartę zgłoszeniową, która jest dostępna u ks. Proboszcza lub u p. Rafała Żochowskiego. Liczba miejsc ograniczona.
  1. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć w naszej parafii ks. Macieja Oparkę, misjonarza z Zambii.
  1. W przyszłą środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. tego dnia o godz. 8.00 w Przysiersku oraz o godz. 9.30 w Terespolu.
  1. W przyszły czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.00 (Terespol) i 10.00 z procesją eucharystyczną. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo procesji eucharystycznej.
  1. Zapraszam dzieci pragnące sypać kwiaty na próbę w piątek o godz. 18.00 oraz w przyszły poniedziałek o godz. 18.00. Proszę także parafian o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy oraz podzielenie się funkcjami w czasie procesji eucharystycznej.
  1. Zapowiedzi przedślubne:

- Milena Małgorzata Selke, st. wolnego, zam. Bysław, Mateusz Janaszek, st. wolnego, zam. Terespol, zapowiedź I;

- Anna Magda Popińska, st. wolnego, zam. Przysiersk, Bogusław Mollus, st. wolnego zam. Przysiersk, zapowiedź I;

- Justyna Ucinek, st. wolnego, zam. Chełmno, Kamil Kuchmistrz, st. wolnego, zam. Przysiersk, zapowiedź I.

1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego Błogosławieństwa.