Ogłoszenia 11.07.2021

1. Podziękowania dla opiekunów i uczestników kolonii parafialnych w Krynicy Morskiej.
  1. Od dzisiaj Msze św. niedzielne o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca odbędzie się 8 sierpnia. Głównym celebransem będzie ks. kan. Andrzej Szopiński – ekonom diecezji pelplińskiej. Gościć także będziemy orkiestrę dętą ze Świekatowa. Już dziś serdecznie zapraszam na obchody tegorocznego odpustu parafialnego oraz na wspólną biesiadę.
  1. Zachęcam do nabycia nowego nr.: „Pielgrzyma”.
  1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby remontowe naszej parafii. Trwa remont kostnicy. Został już zakupiony materiał potrzebny do remontu, będzie także wymiana rynien, opierzenia i zadaszenia nad drzwiami głównymi.
  1. Piesza Pielgrzymka z Gdańska tradycyjnie będzie przechodziła przez Plewno 31 lipca (sobota). Postój przewidziany jest na godz. 13.30. Serdecznie proszę, aby jak co roku przygotować posiłek dla pątników zmierzających na Jasną Górę.
  1. W niedzielę, 1 sierpnia, po Mszach św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów.
  1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

Ogłoszenia 18.07.2021

1. W sobotę, 31 lipca, przez Plewno będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę. Postój przewidziany jest na godz. 13.30. Serdecznie proszę, aby jak co roku przygotować posiłek dla pątników zmierzających na Jasną Górę.
  1. Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca odbędzie się 8 sierpnia. Wszelkie informacje na plakatach w kruchcie kościoła oraz na stronie internetowej
    i facebooku parafii. Serdecznie zachęcam do udziału w obchodach tegorocznego odpustu parafialnego, który będzie trwał od 4 sierpnia (środa) do 8 sierpnia (niedziela).
  1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

Ogłoszenia 01.08.2021

1. Bóg zapłać za przygotowanie i ugoszczenie w dniu wczorajszym pielgrzymów z Gdańska odpoczywających w Plewnie.
  1. Dziś po Mszach św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów. Podczas poświęcenia będzie można złożyć ofiarę na rzecz MIVA Polska – wsparcie misjonarzy w zakupie samochodów. Zachęcam także do nabycia „Pielgrzyma”.
  1. W liturgii kościoła w środę będziemy wspominać św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona Proboszczów, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
  1. Sprzątanie świątyni przed odpustem w czwartek o godz. 19.00. Proszę o obecność i pomoc w przygotowaniu kościoła na odpust.
  1. Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznym odpuście parafialnym:

4 sierpnia (środa) DZIEŃ WOLONTARIATU

18.00 - Msza św. dziękczynna za Stowarzyszenie "Ramię w ramię"

18.45 - Biesiada z okazji pierwszych urodzin stowarzyszenia

5 sierpnia (czwartek) DZIEŃ CHOREGO

8.00 - odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (proszę o informację kto pragnie mnie przyjąć w swoim domu)

16.30 - Spowiedź św.

17.00 - Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

18.00 - spotkanie przy stole w Parafialnym Domu Kultury

6 sierpnia (piątek) DZIEŃ SPOWIEDZI I ADORACJI

16.00-16.30 - Spowiedź św. w Terespolu

17.00-18.00 - Spowiedź św. w Przysiersku

18.00 - Msza św.

18.45-21.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

21.00 - Apel Jasnogórski

7 sierpnia (sobota) DZIEŃ KOLONII PARAFIALNYCH

10.00 - wyjazd na kolonie parafialne do Ośrodka "Mikomania" w Funce

8 sierpnia (niedziela) DZIEŃ ODPUSTU

8.00 - Msza św. w Przysiersku z kazaniem odpustowym

9.30 - Msza św. W Terespolu z kazaniem odpustowym

11.00 - Suma odpustowa z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem ks. kan. Andrzeja Szopińskiego, ekonoma diecezji pelplińskiej, z udziałem orkiestry dętej ze Świekatowa oraz poczęstunek przy Parafialnym Domu Kultury

1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i zdrowia, natomiast rolnikom dobrej pogody, bezpieczeństwa na polu i obfitości zbiorów.