Ogłoszenia 11.08.2019

1. Przeżywamy dziś Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Podziękowania dla wszystkich Parafian, którzy pomogli w przygotowaniu tegorocznego świętowania. Podziękowania dla ks. Zbigniewa Gełdona, zespołu „Na Cały Głos” z Pelplina, kapeli „Cynamony” z Bydgoszczy. Szczególne podziękowania dla OSP, AZALII, Akcji Katolickiej, Wspólnocie Młodzieżowej „Młodzi dla Młodych”, Radzie Parafialnej, Ministrantom, p. Organiście. Dziękuję całej wspólnocie parafialnej. Dziękuję także za dzisiejsze ofiary na pokrycie remontu Parafialnego Domu Kultury. Bóg zapłać.
  1. Jutro o godz. 8.00 sprzed plebanii wyjazd na spływ kajakowy. Spływ odbędzie się na trasie Chociński Młyn-Swornegacie (10 km). Powrót w godzinach wieczornych.
  1. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego.
  1. Za tydzień Dożynki dla Sołectwa Polski Konopat o godz. 9.30 w kaplicy w Terespolu. Po Mszy św. zapraszamy do świętowania. Także za tydzień Dożynki Gminne w Bukowcu, początek o godz. 14.00.
  1. 25 sierpnia w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się I Parafialny Turniej Szachowy. Proszę o zgłaszanie się chętnych.
  1. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami od września do listopada w Parafialnym Domu Kultury będzie realizowany projekt „Wiejska Akademia Przyszłości” (zajęcia z języka angielskiego, muzyczne oraz kreatywno-plastyczne”. We wniosku zakładaliśmy udział 60 osób w tych zajęciach. Zgłosiło się 142 osoby. Dlatego prosimy wszystkich, którzy wypełnili kart zgłoszeń o obecność podczas spotkań organizacyjnych (omawiana będzie tematyka zajęć oraz podział na mniejsze grupy – dotyczy to języka angielskiego):
  • 27 sierpnia (wtorek) – godz. 18.00 - j. angielski (dzieci i młodzież);
  • 27 sierpnia (wtorek) – godz. 18.30 - j. angielski (dorośli);
  • 28 sierpnia (środa) – godz. 18.00 - zajęcia muzyczne;
  • 28 sierpnia (środa) – godz. 18.30 – zajęcia kreatywno-plastyczne.

Obecność podczas tych spotkań jest podstawą udziału w wybranych przez siebie zajęciach. Jeśli ktoś chciałby pomóc jako wolontariusz w opiece podczas tych zajęć proszę o kontakt ze mną.

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, udanych wakacji i dobrego odpoczynku.