Ogłoszenia 11.10.2020

1. Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii, natomiast po Mszach św. zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wsparcie stypendialne dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
  1. Trwa miesiąc październik. Zapraszam na różaniec św. w niedzielę o 7.30 w Przysiersku, o 9.00 w Terespolu, w dni powszednie po Mszą św. porannej lub przed Mszą św. wieczorną. Dzieci serdecznie zapraszam na różaniec św. w piątki na godz. 16.00 w niedzielę o godz. 11.00 w łączności z Mszą św.
  1. Zapraszam serdecznie do udziału w zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie „Ramię w ramię” oraz naszą parafię w Parafialnym Domu Kultury.
  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek: bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w czwartek: św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- w piątek: św. Jadwigi Śląskiej;

- w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

1. Zachęcam do włączenia się w Róże Różańcowe. Wszelkie informacje u ks. proboszcza.
  1. W sobotę o od godz. 9.00 w Parafialnym Domu Kultury odbędzie się Dzień Skupienia dla młodzieży bierzmowanej. Obecność obowiązkowa. Za tydzień,
    w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży bierzmowanej oraz świadków bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży 23 października, piątek, o godz. 16.00.
  1. Za tydzień w niedzielę, 18 października, o godz. 17.00 w Bazylice Mniejszej w Koronowie odbędzie się Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny podczas której nastąpi wprowadzenie nowych kanoników Kapituły Koronowskiej. Do grona kanoników zostanie włączony nasz ks. proboszcz.
  1. Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pragnę wszystkich zachęcić do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. To najowocniejsza forma pomocy naszym zmarłym. Przyjmuję wypominki jednorazowe i roczne. Zmarłych z wypominek jednorazowych będziemy przywoływać w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, natomiast za zmarłych z wypominek rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę,
    w Przysiersku przed Mszą św. o godz. 8.00, w Terespolu przed Mszą św. o godz. 9.30.
  1. Dostępny już jest kalendarz intencji na rok 2021. Bardzo proszę, aby intencje zamawiać w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli w poniedziałki, środy, piątki i soboty.
  1. Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.