Ogłoszenia 11.10.2020

1. Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii, natomiast po Mszach św. zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wsparcie stypendialne dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
  1. Trwa miesiąc październik. Zapraszam na różaniec św. w niedzielę o 7.30 w Przysiersku, o 9.00 w Terespolu, w dni powszednie po Mszą św. porannej lub przed Mszą św. wieczorną. Dzieci serdecznie zapraszam na różaniec św. w piątki na godz. 16.00 w niedzielę o godz. 11.00 w łączności z Mszą św.
  1. Zapraszam serdecznie do udziału w zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie „Ramię w ramię” oraz naszą parafię w Parafialnym Domu Kultury.

- w poniedziałek: bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w czwartek: św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- w piątek: św. Jadwigi Śląskiej;

- w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

1. Zachęcam do włączenia się w Róże Różańcowe. Wszelkie informacje u ks. proboszcza.
  1. W sobotę o od godz. 9.00 w Parafialnym Domu Kultury odbędzie się Dzień Skupienia dla młodzieży bierzmowanej. Obecność obowiązkowa. Za tydzień,
    w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży bierzmowanej oraz świadków bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży 23 października, piątek, o godz. 16.00.
  1. Za tydzień w niedzielę, 18 października, o godz. 17.00 w Bazylice Mniejszej w Koronowie odbędzie się Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny podczas której nastąpi wprowadzenie nowych kanoników Kapituły Koronowskiej. Do grona kanoników zostanie włączony nasz ks. proboszcz.
  1. Dostępny już jest kalendarz intencji na rok 2021. Bardzo proszę, aby intencje zamawiać w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli w poniedziałki, środy, piątki i soboty.
  1. Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia 18.10.2020

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i uch posłudze w krajach misyjnych.
  1. Od dnia wczorajszego obowiązuje w naszej strefie żółtej limit osób przebywających w kościele i kaplicy: w kościele parafialnym może przebywać 115 osób, w kaplicy w Terespolu 85 osób. Bardzo proszę pamiętać o zakładaniu maseczek lub przyłbic oraz o dezynfekcji przy wejściu do kościoła.
  1. Dziś o godz. 17.00 w Bazylice Mniejszej w Koronowie odbędzie się Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny podczas której nastąpi wprowadzenie nowych kanoników Kapituły Koronowskiej. Do grona kanoników zostanie włączony nasz ks. proboszcz.
  1. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe.

- we wtorek: św. Jana Kantego, prezbitera;

- w czwartek: św. Jana Pawła II, papieża.

1. W piątek o godz. 16.00 z rąk Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Plan przygotowań jest następujący:

- w środę o godz. 18.00 – spotkanie formacyjne i próba;

- w czwartek o godz. 18.00 – spowiedź św., po niej sprzątanie kościoła;

- w piątek o godz. 16.00 – Sakrament Bierzmowania, zbiórka młodzieży w kościele o godz. 15.30.

Z racji obostrzeń proszę odwołać świadków bierzmowania. Będzie dwóch świadków dla wszystkich. W kościele podczas Mszy św. mogą być obecni tylko bierzmowani oraz służba liturgiczna i muzyczna. Pozostali mogą być obecni przed kościołem. Będzie także transmisja na naszym parafialnym kanale youtube.

1. Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pragnę wszystkich zachęcić do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. To najowocniejsza forma pomocy naszym zmarłym. Przyjmuję wypominki jednorazowe i roczne. Zmarłych z wypominek jednorazowych będziemy przywoływać w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, natomiast za zmarłych z wypominek rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, w Przysiersku przed Mszą św. o godz. 8.00, w Terespolu przed Mszą św. o godz. 9.30.
  1. Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia 25.10.2020

1. Od dnia wczorajszego obowiązuje z racji strefy czerwonej limit osób przebywających w kościele i kaplicy: w kościele parafialnym może przebywać 65 osób, w kaplicy w Terespolu 45 osób. Bardzo proszę pamiętać o zakładaniu maseczek lub przyłbic oraz o dezynfekcji przy wejściu do kościoła.
  1. Dziękuję parafianom za obecność w Koronowie i modlitwę. Dziękuję także za wszelkie życzenia. Bóg zapłać. Dziękuję z pomoc w przygotowaniu Sakramentu Bierzmowania. Dziękuję paniom sprzątającym kościół, za dekorację, służbie liturgicznej, panu organiście, chórowi parafialnemu i scholi parafialnej. Dziękuję także młodzieży bierzmowanej oraz rodzicom za współpracę i czas formacji.
  1. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do włączenia się w Róże Różańcowe. Wszelkie informacje u ks. proboszcza.

- w środę: św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;

1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w modlitwie za zmarłych Msze św. za tydzień będą w następujących porządku: 8.00, 9.30, 11.00. Wszystkie Msze św. będą odprawiane w Przysiersku i po każdej Mszy św. odbędzie się procesja na parafialnym cmentarzu. Kolekta zbierana w ramach Mszy św. przeznaczona jest na utrzymanie cmentarza. Na cmentarzu obowiązuje dystans 1,5 m między osobami i maseczki zakrywające usta i nos. W przyszły poniedziałek będziemy przeżywać Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Już dziś zapraszam na Mszę św. o godz. 16.30 z intencji zmarłych księży proboszczów, o 17.00 w intencji zmarłych parafian w ostatnim roku.
  1. Przyjmuję wypominki jednorazowe i roczne.
  1. Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia i dobrego tygodnia.