Ogłoszenia 13.05.2018

1. Przeżywamy dziś w naszej parafii Odpust ku czci św. Izydora w Terespolu. Dziękuję wszystkim za przygotowanie kaplicy i wspólnej biesiady. Dziękuję także ks. dr. Arkadiuszowi Drzycimskiemu za obecność i posługę Słowa Bożego a chórowi z Nowego pod dyrekcją p. Piotra Motylińskiego za oprawę muzyczną.
  2. Dziękuję Parafianom za liczną obecność i modlitwę przy krzyżach w ramach Dni Krzyżowych.
  3. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na rzecz remontów w naszej parafii. W piątek zostały zamontowane pozostałe ostatnie 4 okna w kaplicy. Koszt tych prac to kwota 5.400 zł.
  4. Już w sobotę w naszej parafii odbędzie się wyjątkowa uroczystość - wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. dr Adam Kałduński, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Pelplinie. O godz. 17.30 odbędzie się montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II przygotowany przez uczniów naszej szkoły, o godz. 18.00 uroczysta Msza św., a po niej możliwość indywidualnego uczczenia relikwii.
  5. Pragniemy się przygotować to tego wydarzenia przez rekolekcje, które odbędą się w dniach 17-18 maja (czwartek-piątek). Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim poprowadzi ks. prob. Krzysztof Kajut z Sartowic.
  6. Zapraszam młodzież na wyjazd do Lednicy w dniu 2 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje Edyta Wróbel.
  7. W związku z wyjazdem na Ukrainę proszę, aby jak najszybciej przekazać mi serię i numer paszportu uczestników.
  8. W dniach 9-13 lipca odbędą się kolonie dla dzieci w Krynicy Morskiej. Tych, którzy się zapisali proszę o odebranie kart zgłoszeniowych, wypełnienie ich i dostarczenie do końca maja.