Ogłoszenia 14.04.2019

1. Dziękuję za zbiórkę do puszek tydzień temu na rzecz pogorzelców z Polskich Łąk. W poniedziałek przekazałem zebrane pieniądze Ks. Proboszczowi Romualdowi Demskiemu. Zebraliśmy 2547,62 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
  1. Dziękuję za obecność i modlitwę podczas Drogi Krzyżowej ulicami Przysierska. Dziękuję także za pomoc Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej i młodzieży w przygotowanie paczek świątecznych i przekazanie ich najbardziej potrzebującym. Na paczki świąteczne przeznaczyliśmy 1300 zł.
  1. Dziękuję za dzisiejszą kolektę na potrzeby remontowe naszej parafii. Zostały zamontowane nowe okna w domu katechetycznym, zakupiono płytki oraz panele winylowe. W najbliższym czasie będą postępować prace wewnątrz budynku. Panów, którzy mają zdolności i umiejętności w pracach wykończeniowych proszę o kontakt.
  1. Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
  1. Spowiedź święta z udziałem księży z dekanatu odbędzie w naszej parafii jutro,
    w Wielki Poniedziałek, w godz. 15.00-16.00 (Terespol), 16.30-18.00 (Przysiersk). Można także skorzystać ze spowiedzi św. w kolejnych dniach: we wtorek w parafii św. Andrzeja Boboli, w środę w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu.
  1. W środę na godz. 17.30 zapraszam chętne panie do posprzątania i przygotowania naszej świątyni na święta.
  1. Plan Triduum Paschalnego jest następujący:

WIELKI CZWARTEK

18.00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ

do 22.00 – Adoracja i Czuwanie w Ciemnicy

WIELKI PIĄTEK

9.00– Jutrznia i Godzina Czytań z udziałem wiernych (zbiórka ministrantów)

18.00– LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ (śpiewa chór)

21.30 – Gorzkie Żale i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy, tzw. ścisły.

WIELKA SOBOTA

9.00– Jutrznia i Godzina Czytań z udziałem wiernych (zbiórka ministrantów)

10.00– Święcenie pokarmów w Przysiersku

11.00– Święcenie pokarmów w Terespolu

12.00– Święcenie pokarmów w Przysiersku

21.00– Wigilia Paschalna w procesją rezurekcyjną (gra zespół R&M z Przysierska).

1. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 9.30 i 11.00. Natomiast w II Święto Zmartwychwstania o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.
  1. Już dziś zapraszam na majówkę z naszą parafią:
  • 1 maja odbędzie się kolejny rajd rowerowy na trasie Przysiersk-Lipienica (poczęstunek przygotowany przez Radę Sołecką z Lipienic) – Zalesie Królewskie (zwiedzanie Izby Tradycji) – Świekatowo (nabożeństwo majowe) – Tuszyny – Stążki – Korytowo – Polskie Łąki – Bukowiec – Przysiersk. Trasa 42 km. Wspólne treningi w dniach 23-26 kwietnia od godz. 18.00.
  • 3 maja odbędzie się Pielgrzymka Piesza do Bukowca na odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Magdalena Szamrowicz, st. wolnego, zam. Przysiersk, Andrzej Iwicki, st. wolnego, zam. Lipienica. Zapowiedź I.
  1. Wszystkim Parafianom życzę pełnego zadumy, refleksji oraz modlitwy Wielkiego Tygodnia.