Ogłoszenia 28.06.2020

 1. Dziękuję za obecność na wczorajszym rajdzie rowerowym. Bóg zapłać.
 1. Zachęcam do nabycia nowego nr.: „Pielgrzyma”.
 1. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w piątek święto św. Tomasza, Apostoła.
 1. Trwa remont posadzki w naszym kościele:

- Msze św. w dni powszednie odbywają się w przestrzeni prezbiterium, wejście przez zakrystię;

- Msze św. niedzielne do odwołania odbywają się tylko w kaplicy w Terespolu o godz. 8.00, 9.30, 11.00.

Bardzo proszę jutro na godz. 9.00 o pomoc Panie do umycia ławek przed malowaniem. Ławki zostały wyszlifowane i potrzeba je umyć. Chętne Panie proszę
o kontakt z p. Lucyną Budzbon. Od jutra także rozpoczyna się w kościele układanie posadzki.

 1. Od jutra do soboty w Parafialnym Domu Kultury będą nagrywane zajęcia on-line w ramach projektu: Akademia Przyszłości 2.0.
 1. Z racji remontu w kościele w I piątek miesiąca Msze św. i spowiedź św. w kaplicy w Terespolu. Spowiedź św. w godz. 16.30 – 17.30.
 1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa. Dziękuję za wszelkie oznaki dobra, życzliwości i troski wobec naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary na utrzymanie, działalność parafii i realizowane remonty.

Ogłoszenia 14.06.2020

 1. Dziękuję z przygotowanie i udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję służbie liturgicznej, panu organiście, scholii parafialnej, druhom z OSP z Przysierska
  i Drozdowa, dziewczynkom sypiącym kwiaty.
 1. Zachęcam do nabycia nowego nr.: „Pielgrzyma”.
 1. Trwa remont posadzki w naszym kościele:

- Msze św. w dni powszednie nadal będą odbywać się w kościele, ale tylko
w przestrzeni prezbiterium, dlatego proszę w dni powszednie (poniedziałek-sobota) wchodzić do kościoła przez zakrystię. W prezbiterium będą ustawione krzesła tak, aby wszyscy chętni mogli we Mszy św. uczestniczyć;

- Msze św. niedzielne od 14 czerwca włącznie do odwołania będą się odbywać tylko
w kaplicy w Terespolu o godz. 8.00, 9.30, 11.00. Proszę tak się zorganizować w swoich domach, aby każdy mógł uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej.

Dziękuję za piątkową akcję przygotowania kościoła do remontu.

 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na remont posadzki w kościele.
 1. We współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Przysiersku zapraszam do udziału w projekcie Akademia Przyszłości 2.0. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży z sołectw Przysiersk, Plewno, Polski Konopat, Terespol oraz Drozdowo. Projekt Akademia Przyszłości 2.0 to edukacja, kultura i integracja społeczna w każdym domu. W trudnej sytuacji jaką jest epidemia wirusa COVID-19 zachęcamy do dalszego rozwoju dzieci i młodzieży. Projekt zawierać będzie zajęcia online z realizacją od lipca do sierpnia. Proponujemy 4 bloki zajęć online:

- zajęciach muzyczne - odbędzie się 12 zajęć 30 minutowych raz w tygodniu

- zajęcia plastyczne - odbędzie się 12 zajęć 30 minutowych raz w tygodniu

- zajęcia ruchowe - odbędzie się 12 zajęć 30 minutowych raz w tygodniu

- zajęcia o bezpieczeństwie - odbędzie się 6 zajęć 30 minutowych co dwa tygodnie.

Uczestnicy będą mogli korzystać z materiałów plastycznych zakupionych w ramach dofinansowania Działaj Lokalnie. Materiały dostępne będą w Parafialnym Domu Kultury w Przysiersku, będzie można je wziąć do swoich domów. Jeśli sytuacja nie pozwoli rodzicom odebrać materiałów (kwarantanna, brak środka transportu) wolontariusze dowiozą materiały do domów uczestników z zachowaniem odpowiednich środków ochrony. Zajęcia dla wszystkich zapisanych uczestników odbywać się będą od lipca do września. W ramach projektu prowadzący zajęcia wybiorą 10 chętnych wolontariuszy do pomocy przy nagrywaniu zajęć. Nagrywanie zajęć odbędzie się od 29 czerwca do 4 lipca.  Aby skorzystać z oferty wystarczy wypełnić ankietę online dostępną pod adresem: akademiaprzyszlosci.webankieta.pl Więcej informacji pod numerem telefonu: 518446112.

 1. Proszę o przekazanie nr konta bankowego dla osób, które wpłaciły pieniądze na pielgrzymkę do Warszawy. Jednocześnie proszę o potwierdzenie swego uczestnictwa lub zapisanie się osób, które pragną z naszą parafią pielgrzymować na Podlasie w terminie 3-7 października br.
 1. Kolonie dla dzieci i młodzieży z naszej parafii odbędą się w terminie 10-14 sierpnia w Funce, w ośrodku Mikomania. Spotkanie organizacyjne odbędzie się
  za tydzień, w niedzielę 21 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy w Terespolu. Są jeszcze wolne miejsca, więc można się jeszcze zapisywać.
 1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa, troski o bezpieczeństwo i zdrowie. Dziękuję za wszelkie oznaki dobra, życzliwości
  i troski wobec naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary na utrzymanie, działalność parafii i realizowane remonty.

Ogłoszenia 21.06.2020

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy spotkanie dla uczestników kolonii parafialnych w Funce.
 1. W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Ze względu na zalecenia oraz różnie przyjętą formę zakończenia roku szkolnego w naszych szkołach nie będzie Mszy św. na zakończenie roku szkolnego.
 1. Trwa remont posadzki w naszym kościele:

- Msze św. w dni powszednie nadal będą odbywać się w kościele, ale tylko w przestrzeni prezbiterium, dlatego proszę w dni powszednie (poniedziałek-sobota) wchodzić do kościoła przez zakrystię. W prezbiterium będą ustawione krzesła tak, aby wszyscy chętni mogli we Mszy św. uczestniczyć;

- Msze św. niedzielne od 14 czerwca włącznie do odwołania będą się odbywać tylko w kaplicy w Terespolu o godz. 8.00, 9.30, 11.00. Proszę tak się zorganizować w swoich domach, aby każdy mógł uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej.  

 1. We współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Przysiersku zapraszam do udziału w projekcie Akademia Przyszłości 2.0. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży z sołectw Przysiersk, Plewno, Polski Konopat, Terespol oraz Drozdowo. Projekt Akademia Przyszłości 2.0 to edukacja, kultura i integracja społeczna w każdym domu. W trudnej sytuacji jaką jest epidemia wirusa COVID-19 zachęcamy do dalszego. Aby skorzystać z oferty wystarczy wypełnić ankietę online dostępną pod adresem: akademiaprzyszlosci.webankieta.pl Więcej informacji pod numerem telefonu: 518446112. W terminie 29.06-4.07. w Parafialnym Domu Kultury odbędzie się nagrywanie zajęć.
 1. Zapraszam na Parafialny Rajd Rowerowy na rozpoczęcie wakacji – 27 czerwca,
  w sobotę, początek o godz. 9.00 sprzed plebanii. Trasa: Przysiersk-Plewno-Drzycim-Gacki-Dólsk-Wyrwa-Polski Konopat-Przysiersk. Postój w Drzycimiu oraz w Dólsku (poczęstunek). Powrót ok. 13.00.
 1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa, troski o bezpieczeństwo i zdrowie. Dziękuję za wszelkie oznaki dobra, życzliwości i troski wobec naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary na utrzymanie, działalność parafii i realizowane remonty.