Ogłoszenia 22.04.2018

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi komunijnymi.
  2. Miesiąc maj będzie w naszej parafii bogaty w wydarzenia liturgiczne, duszpasterskie i kulturalne:
  • 1 maja - II Parafialny Rajd Rowerowy na trasie Przysiersk-Bysławek-Przysiersk. Początek o godz. 9.30 sprzed plebanii, w Bysławku ognisko z kiełbaskami, odpoczynek, nabożeństwo majowe, powrót ok. 17.00;
  • 3 maja - Piesza Pielgrzymka do Bukowca na odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Wyjście o 8.45 sprzed plebanii. O 11.30 suma odpustowa w Bukowcu. Powrót we własnym zakresie;
  • 6 maja - Uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00 i Biały Tydzień;
  • 8-10 maja - Msze św. przy krzyżach naszej parafii i modlitwa o urodzaje w ramach dni krzyżowych;
  • 13 maja - Odpust ku czci św. Izydora w kaplicy w Terespolu o godz. 11.00 (Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. dr Arkadiusz Drzycimski z Pelplina). Na odpust idziemy pieszo z Przysierska do Terespola;
  • 17-18 maja - rekolekcje przygotowujące do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II (prowadzi ks. prob. Krzysztof Kajut z Sartowic). Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim;
  • 19 maja - Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. kan. dr. Adama Kałduńskiego, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Pelplinie.
  1. Proszę o uregulowanie pierwszej raty na wyjazd na Ukrainę i przekazanie podstawowych informacji.
  2. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Pielgrzyma”.
  3. W środę o godz. 17.00 kolejna próba scholi.
  4. Zapowiedzi przedślubne:
  • Małgorzata Wojewoda, stanu wolnego, zam. Świecie i Andrzej Duda, stanu wolnego, zam. Przysiersk, zapowiedź I.
  1. Wszystkim, którzy przeżywają w najbliższym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze składam serdecznie życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszych patronów.

Ogłoszenia 06.08.2017

1. Obchodzimy dzisiaj Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na biesiadę przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP ze Świekatowa, która odbędzie się przy Domu Katechetycznym. Dziękuję wszystkim Parafianom za pomoc w przygotowaniu kościoła i wspólnego świętowania.
  2. Dziękuję wspólnocie Akcji Katolickiej i Szkole Podstawowej w Przysiersku za przygotowanie wczorajszego Dnia Chorych.
  3. Jutro odbędzie się Parafialny Spływ Kajakowy na trasie Błędno-Stara Rzeka zakończony ogniskiem i kiełbaskami. Wyjazd autokarem sprzed plebanii o godz. 9.00. powrót w godzinach wieczornych.
  4. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  5. Za tydzień kolekta specjalna na potrzeby remontowe naszej parafii.
  6. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Grzegorza Oważanego z Dubna na Ukrainie.
  7. Za tydzień o godz. 9.30 w kaplicy w Terespolu odbędą się Dożynki dla Sołectwa Polski Konopat. Natomiast za dwa tygodnie, 27 sierpnia o godz. 14.00, odbędą się dożynki w Przysiersku.
  8. Zachęcam parafian do modlitwy za rolników, o pogodę i obfitości zbiorów, natomiast wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa i pięknej pogody.

Ogłoszenia 15.04.2018

1. Rozpoczynamy dziś w kościele Tydzień Biblijny. Troszczmy się, aby Słowo Boże było źródłem naszego życia.
  2. Zapraszam do udziału w II Parafialnym Rajdzie Rowerowym 1 maja i Pieszej Pielgrzymce do Bukowca 3 maja. Kolejne treningi odbędą się w czwartek i sobotę o godz. 18.00.
  3. Proszę, aby osoby zapisane na Pielgrzymkę na Ukrainę wpłaciły 500 zł i przekazały podstawowe informacje.
  4. Zapowiedzi przedślubne:
  • Małgorzata Szamrowicz, stanu wolnego, Przysiersk i Artur Muzolf, stanu wolnego, Pruszcz, zapowiedź II.

Ogłoszenia 08.04.2018

1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Od jutra rozpoczyna się instalacja oświetlenia na zewnątrz kościoła.
  2. Dziś, po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie formacyjne dla dzieci komunijnych.
  3. W dniu jutrzejszym nasza parafia będzie brała udział w „Moście modlitewnym”. To projekt łączący parafie w modlitewnej łączności z Wyższym Seminarium Duchownym. Pragniemy modlić się za nasze seminarium duchowne oraz prosić Jezusa, Dobrego Pasterza, by nie zabrakło głosicieli Słowa Bożego i szafarzy świętych sakramentów. Dlatego zapraszam jutro na godz. 16.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę różańcową oraz na Mszę św. o godz. 17.00.
  4. Można się już zapisywać na II Parafialny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 1 maja. Dzieci i młodzież tylko za zgodą rodziców i byłoby dobrze gdyby razem z rodzicami. Kolejny trening odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.00.
  5. Zgodnie z informacjami podanymi na początku roku parafia organizuje pielgrzymkę na Ukrainę w terminie 24-29 czerwca br. Są jeszcze 3 miejsca wolne. Całkowity koszt wyjazdu 1050 zł. Bardzo proszę, aby osoby zapisane w ciągu dwóch tygodni wpłaciły 500 zł i przekazały podstawowe informacje: adres, data urodzenia, numer paszportu, tel. kontaktowy. Dane te muszą zostać przekazane do ubezpieczyciela do 20 maja br. Po zamknięciu listy odbędzie się spotkanie organizacyjne.
  6. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Pielgrzyma”.
  7. Zapowiedzi przedślubne:
  • Małgorzata Szamrowicz, stanu wolnego, Przysiersk i Artur Muzolf, stanu wolnego, Pruszcz, zapowiedź I.
  1. Zmarła nasza parafianka śp. Irena Duńczyk, l. 64, z ul. Szkolnej 22. Różaniec dzisiaj, jutro i pojutrze o godz. 18.00 w kościele. Pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  2. Wszystkim, którzy przeżywają w najbliższym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze składam serdecznie życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszych patronów.