Ogłoszenia 22.11.2020

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku kościelnego. Za tydzień rozpocznie się nowy rok kościelny oraz Adwent. Już dziś zachęcam i zapraszam do uczestnictwa w Roratach, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 16.00.
  1. W naszym kościele obowiązuje limit osób przebywających w kościele i kaplicy: w kościele parafialnym może przebywać 30 osób, w kaplicy w Terespolu
    20 osób. Bardzo proszę pamiętać o zakładaniu maseczek lub przyłbic oraz o dezynfekcji przy wejściu do kościoła.
  1. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

- we wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu;

- w środę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;

1. W zakrystii lub plebanii można nabyć świece wigilijne oraz opłatek na stół wigilijny. Zachęcam także do nabycia różnych kalendarzy diecezjalnych
    na 2021 r.
  1. Jako wspólnota parafialna pragniemy przygotować paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących w naszej parafii. Za tydzień młodzież naszej parafii przeprowadzi zbiórkę do puszek po Mszach św., jednocześnie z powodu limitu osób w kościele bardzo proszę o wpłaty na konto parafialne na ten cel z dopiskiem: „PACZKA”. Dziękuję za wsparcie tej inicjatywy tak bardzo potrzebnej w tym czasie.

Ogłoszenia 29.11.2020

1. Dziś, po Mszach św., zbiórka do puszek na rzecz akcji, która ma na celu obdarowanie osób samotnych przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim, którzy na ten cel przekazują środki finansowe, także poprzez konto parafialne czy osobiście.
  1. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Pielgrzyma”.
  1. Zapraszam do uczestnictwa w Roratach. Zachęcam dzieci do przygotowania lampionów. Roraty będą odbywać się w Przysiersku codziennie o godz. 16.00, natomiast w Terespolu w środy 2, 9, 16 i 23 grudnia o godz. 17.00. Spowiedź św. codziennie 15 min. przed każdą Mszą św.
  1. Z racji I piątku miesiąca od godz. 8.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Proszę o informację, kto chce przyjąć Komunię św.
  1. Spowiedź św. w I piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  1. Za tydzień kolekta specjalna na potrzeby remontowe naszej parafii.

Ogłoszenia 15.11.2020

20 osób. Bardzo proszę pamiętać o zakładaniu maseczek lub przyłbic oraz
    o dezynfekcji przy wejściu do kościoła.
  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

- we wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej;

- w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

- w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

- w sobotę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

1. Do końca listopada przyjmuję wypominki roczne. Zachęcam także do nabycia nowego nr „Pielgrzyma”.
  1. Od dzisiaj w zakrystii lub plebanii można nabyć świece wigilijne oraz opłatek na stół wigilijny. Zachęcam także do nabycia różnych kalendarzy diecezjalnych na 2021 r.
  1. Zmarli nasi parafianie: + Eugeniusz Jabłoński, pogrzeb odbył się w Świeciu,
    + Stanisław Kaliszewski, pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym. Wieczny odpoczynek…