Ogłoszenia 17.05.2020

 1. Od dzisiaj w kościele w Przysiersku może uczestniczyć w liturgii 45 osób, natomiast w kaplicy w Terespolu 35 osób. Transmisje Mszy św. z kaplicy w Terespolu o godz. 9.30 (kanał facebook) oraz o godz. 11.00 (kanał youtube).
 1. Dzisiaj i jutro w naszych kościołach wspominamy i modlitwy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z racji 100 rocznicy urodzin. Dzisiaj na godzinę 15.00 zapraszam na wspólną modlitwę do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowe.
 1. Zachęcam do nabycia nowego nr. „Pielgrzyma”.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać Dni Krzyżowe, modlitwę o urodzaje. Z racji zaleceń wszelkie modlitwy będą odmawiane w ramach adoracji po Mszy św. o godz. 17.00.
 1. W dni powszednie zapraszam na nabożeństwo majowe i adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00. Adoracja zakończy się śpiewem Suplikacji o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w kaplicy w Terespolu o godz. 18.00
 1. Spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.
 1. Zachęcam do modlitwy rodzinnej o godz. 20.30 w naszych domach.
 1. W sobotę w katedrze pelplińskiej odbędą się Święcenia Kapłańskie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołania do służby kapłańskiej.
 1. Dziękuję Parafianom z pomoc i współpracę przy remoncie kaplicy w Terespolu. Zakończyliśmy wszystkie zaplanowane w zeszłym roku prace. Całkowity koszt prac remontowy wyniósł 45.536 zł (renowacja ołtarza, obraz św. Izydora, złocenie puszki, kielicha i pateny, wymiana okien, okleina witrażowa, stopnie pod ołtarzem, mikrofony, mikser, lampy led, żarówki led, farby). Dziękuję Panom za zrealizowanie tego remontu, a wszystkim ludziom dobrej woli za składanie ofiary na rzecz naszych parafialnych remontów. Jeśli zbierane ofiary nam pozwolą planujemy w przyszłości także wykonać nowy ołtarz ofiarny i ambonkę w takim samym stylu jak ołtarz główny.   
 1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa, troski o bezpieczeństwo i zdrowie. Dziękuję za wszelkie oznaki dobra, życzliwości
  i troski wobec naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary na utrzymanie, działalność parafii i realizowane remonty.

Ogłoszenia 24.05.2020

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W dniach 25-30 maja odbędą się dni modlitw o Ducha Świętego. Transmisje niedzielnej Mszy św. z kaplicy w Terespolu o godz. 9.30 (kanał facebook) oraz z Przysierska o godz. 11.00 (kanał youtube).
 1. W dni powszednie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17.00.
 1. We wtorek Dzień Matki, dzień szczególnej wdzięczności matkom oraz modlitw za ich misję w Kościele, rodzinach i w świecie.
 1. Dzięki życzliwość OSP w Przysiersku złożyliśmy wniosek w ramach projektu „Działaj lokalnie”. W czwartek w Lokalnej Grupie Działania w Świeciu konkurs został rozstrzygnięty. Nasz wniosek pt.: AKADEMIA PRZYŁOŚCI 2.0 zyskał akceptację komisji i otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 5250 zł. Za tydzień podam szczegóły zakresu naszych działań w ramach tego projektu.  
 1. Powoli przygotowujemy się do prac związanych z remontem i wymianą posadzki
  w naszym kościele parafialnym. Pierwszym etapem będzie przygotowanie świątyni do remontu. Dlatego proszę o pomoc w sobotę na godz. 9.00 chętnych panów. Proszę także o pomoc w piątek na godz. 18.00 przy układaniu na palety kostki brukowej. Planujemy wywieźć wszystkie ławki z kościoła. Do czasu rozpoczęcia prac przy posadzce w kościele będą krzesła. Prace w pełni planujemy rozpocząć w piątek po Uroczystości Bożego Ciała. Jak tylko będzie to możliwe i znane będą zalecenia dot. funkcjonowania kościołów w połowie czerwca to poinformuję w jaki sposób będziemy funkcjonować w czasie trwania remontu w kościele. Będziemy mieć do dyspozycji zarówno kaplicę w Terespolu, jak i Parafialny Dom Kultury. Proszę
  o zrozumienie i wyrozumiałość. To najlepszy czas, aby taki remont przeprowadzić, tym bardziej, że otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Gminy. Oczywiście potrzebujemy także wkładu własnego, ale o to jestem spokojny, gdyż jest wielkie zrozumienie i wspólna odpowiedzialność także za stronę materialną naszej parafii, za co serdecznie dziękuję. Na bieżąco będę informował o wszelkich decyzjach
  i działaniach związanych z tym remontem.
 1. Czekamy na wytyczne MZ, MEN i GIS w sprawie wypoczynku letniego. Po otrzymaniu informacji poinformuję o decyzji w spawie naszym parafialnych kolonii dla dzieci i młodzieży, które mają się odbyć w terminie 10-14 sierpnia br.
 1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa, troski o bezpieczeństwo i zdrowie. Dziękuję za wszelkie oznaki dobra, życzliwości
  i troski wobec naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary na utrzymanie, działalność parafii i realizowane remonty.

Ogłoszenia 31.05.2020

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, a zarazem kończymy okres Wielkanocny w liturgii Kościoła. Od dzisiaj nie ma limitu osób w kościele i kaplicy. Proszę jednak pamiętać o maseczkach. Pozostawiamy transmisję Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00 z kościoła w Przysiersku.
 1. Zachęcam do nabycia nowego nr: „Pielgrzyma”.
 1. Wczoraj rozpoczęły się przygotowania do remontu posadzki w naszym kościele. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przyszli pomóc. Za tydzień podam szczegóły organizacyjne dotyczące remontu.
 1. Od wczoraj w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń,
  w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny. Dziś kończymy miesiąc maj. Dlatego chciałbym serdecznie dziś zaprosić na nabożeństwo majowe połączone z różańcem o godz. 20.30 przy figurce Matki Bożej przy plebanii. Zapraszam całe rodziny.
 1. Jutro przeżywamy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzę wielu łask Bożych.
 1. W dni powszednie zapraszam nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 17.00.
 1. W miesiącach lipiec-wrzesień w Parafialnym Domu Kultury będzie realizowany projekt: AKADEMIA PRZYŁOŚCI 2.0. Trwają ustalenia w jaki sposób będzie on przez nas realizowany. Za tydzień podam wszystkie szczegóły.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, święto;

- w środę: św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy;

- w czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto;

            - w piątek: św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 1. Z racji I piątku miesiąca odwiedzę chorych w piątek od godz. 8.00. Chętnych, którzy pragną przyjąć Komunię św. proszę o informację.
 1. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.30, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzenie adoracji przez młodzież od godz. 20.30, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 1. W sobotę zapraszam na Parafialny Rajd Rowerowy, który odbędzie się na trasie: Przysiersk, Bukowiec, Szewno, Świekatowo, Tuszyny, Korytowo, Polskie Łąki, Bukowiec, Przysiersk (trasa ok. 35 km). Początek o godz. 9.00 sprzed plebanii. Na zakończenie ok. 13.00 ognisko z kiełbaskami przy jeziorze.
 1. Także w sobotę odbędzie się Spotkanie Młodych na Lednicy. Niestety tylko w formie on-line, dlatego zapraszam młodzież ze wspólnoty „Młodzi dla Młodych” i nie tylko na wspólne uczestnictwo z tym wydarzeniu w naszym Parafialnym Domu Kultury. Chcemy połączyć się z transmisją z Polami Lednickimi. Rozpoczęcie spotkania o 18.30, zakończenie ok. 22.00. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt z Edytą Wróbel.
 1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa, troski o bezpieczeństwo i zdrowie. Dziękuję za wszelkie oznaki dobra, życzliwości
  i troski wobec naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary na utrzymanie, działalność parafii i realizowane remonty.