Ogłoszenia 14.10.2018

 1. Przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na potrzeby remontowe naszej parafii.
 3. Zapraszam parafian do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W czwartek w kaplicy w Terespolu zmiana godziny nabożeństwa dla dzieci. O godz. 9.00 uczniowie szkoły z Terespola w kaplicy włączą się w akcje „milion dzieci modli się na różańcu” w intencji jedności i pokoju. Zapraszam parafian do włączenia się do tej modlitwy.
 4. Dziś wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Kalisza. Wyjazd o godz. 12.00 sprzed plebanii.
 5. W najbliższy piątek, 19 października, na godz. 18.00 zapraszam młodzież bierzmowaną oraz młodzież ze wspólnoty „Młodzi dla Młodych” na spotkanie modlitewne do kościoła, a następnie na spotkanie w plebanii.
 6. Spotkanie formacyjne młodzieży bierzmowanej w niedzielę, 28 października, po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. 30 października (tj. wtorek) na godz. 17.00 zapraszam ministrantów i młodzież do pomocy w porządkowaniu cmentarza i obejścia kościoła. Proszę o przyniesienie ze sobą niezbędnego sprzętu.
 8. 31 października (tj. środa) odbędzie się II BAL ŚWIĘTYCH. Program:
 • 18.00 - Nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym w Przysiersku.
 • 18.40 - Przejście Orszaku Świętych na salę wiejską.
 • 19.00 - Bal Świętych (gra zespół R&M z Przysierska).
 • 21.00 - Apel Jasnogórski.

Biletem wstępu na bal jest przebranie się za osobę świętą. Podczas balu konkursy (m. in. na najpiękniejszy strój).

 1. Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pragnę wszystkich zachęcić do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. To najowocniejsza forma pomocy naszym zmarłym. Przyjmuję wypominki jednorazowe i roczne. Zmarłych z wypominek jednorazowych będziemy przywoływać w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, natomiast za zmarłych z wypominek rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, w Przysiersku przed Mszą św. o godz. 8.00, w Terespolu przed Mszą św.
  o godz. 9.30.
 2. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja na naszym cmentarzu.
 3. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia 06.08.2017

 1. Obchodzimy dzisiaj Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na biesiadę przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP ze Świekatowa, która odbędzie się przy Domu Katechetycznym. Dziękuję wszystkim Parafianom za pomoc w przygotowaniu kościoła i wspólnego świętowania.
 2. Dziękuję wspólnocie Akcji Katolickiej i Szkole Podstawowej w Przysiersku za przygotowanie wczorajszego Dnia Chorych.
 3. Jutro odbędzie się Parafialny Spływ Kajakowy na trasie Błędno-Stara Rzeka zakończony ogniskiem i kiełbaskami. Wyjazd autokarem sprzed plebanii o godz. 9.00. powrót w godzinach wieczornych.
 4. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
 5. Za tydzień kolekta specjalna na potrzeby remontowe naszej parafii.
 6. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Grzegorza Oważanego z Dubna na Ukrainie.
 7. Za tydzień o godz. 9.30 w kaplicy w Terespolu odbędą się Dożynki dla Sołectwa Polski Konopat. Natomiast za dwa tygodnie, 27 sierpnia o godz. 14.00, odbędą się dożynki w Przysiersku.
 8. Zachęcam parafian do modlitwy za rolników, o pogodę i obfitości zbiorów, natomiast wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa i pięknej pogody.

Ogłoszenia 17.10.2018

 1. Zapraszam parafian do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych:
 • w Przysiersku: dla dzieci i młodzieży modlitwa różańcowa w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.00, dla dorosłych w łączności z Mszą św.,
 • w Terespolu nabożeństwo różańcowe dla dorosłych o godz. 17.00, dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 14.30.
 1. Za tydzień będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach się odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
 2. Także za tydzień kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii.
 3. Także za tydzień wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Kalisza. Wyjazd o godz. 12.00 sprzed plebanii. Powrót w środę, w godzinach wieczornych. Ogólny plan pielgrzymki dostępny na facebooku parafii.
 4. Już dziś zapraszam dzieci, młodzież i rodziców do udziału w II Parafialnym Balu Świętych. Odbędzie się on 31 października. Szczegółowe informacje podam w późniejszym terminie.
 5. Zachęcam do nabycia nowego nr „Pielgrzyma”.
 6. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia 21.10.2018

 1. Dziękuję ks. Marcinowi Kundzie na dzisiejszą posługę w naszej parafii.
 2. Dziękuję parafianom na wspólne pielgrzymowanie do Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Kalisza.
 3. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.
 4. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Pielgrzyma”.
 5. Jutro w liturgii kościoła wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Z tej okazji zapraszam serdecznie parafian na Mszę św. o godz. 17.00. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar osoby św. Jana Pawła II i obecność w naszej świątyni relikwii. Podczas Mszy św. poświęcimy nowy kielich ołtarzowy, który został zakupiony ze środków przekazanych przez jednego z parafian. Po Mszy św. będzie można uczcić indywidualnie relikwie św. Jana Pawła II.
 6. Spotkanie formacyjne młodzieży bierzmowanej odbędzie się za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. 30 października (tj. wtorek) na godz. 17.00 zapraszam ministrantów i młodzież do pomocy w porządkowaniu cmentarza i obejścia kościoła. Proszę o przyniesienie ze sobą niezbędnego sprzętu.
 8. 31 października (tj. środa) odbędzie się II BAL ŚWIĘTYCH. Program:
 • 18.00 - Nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym w Przysiersku.
 • 18.40 - Przejście Orszaku Świętych na salę wiejską.
 • 20.00 - Bal Świętych (gra zespół R&M z Przysierska).
 • 21.00 - Apel Jasnogórski.

           Biletem wstępu na bal jest przebranie się za osobę świętą. Podczas balu konkursy (m. in. na najpiękniejszy strój).

 1. Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Pragnę wszystkich zachęcić do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. To najowocniejsza forma pomocy naszym zmarłym. Przyjmuję wypominki jednorazowe i roczne. Zmarłych z wypominek jednorazowych będziemy przywoływać w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, natomiast za zmarłych z wypominek rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, w Przysiersku przed Mszą św. o godz. 8.00, w Terespolu przed Mszą św. o godz. 9.30.
 2. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja na naszym cmentarzu.
 3. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, o godz. 16.30 odbędzie się Msza św. za zmarłych proboszczów naszej parafii, o godz. 17.00 odbędzie się Msza św. w intencji naszych zmarłych parafian, którzy odeszli do wieczności w ostatnim roku.
 4. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.