Ogłoszenia 13.05.2018

 1. Przeżywamy dziś w naszej parafii Odpust ku czci św. Izydora w Terespolu. Dziękuję wszystkim za przygotowanie kaplicy i wspólnej biesiady. Dziękuję także ks. dr. Arkadiuszowi Drzycimskiemu za obecność i posługę Słowa Bożego a chórowi z Nowego pod dyrekcją p. Piotra Motylińskiego za oprawę muzyczną.
 2. Dziękuję Parafianom za liczną obecność i modlitwę przy krzyżach w ramach Dni Krzyżowych.
 3. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na rzecz remontów w naszej parafii. W piątek zostały zamontowane pozostałe ostatnie 4 okna w kaplicy. Koszt tych prac to kwota 5.400 zł.
 4. Już w sobotę w naszej parafii odbędzie się wyjątkowa uroczystość - wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. dr Adam Kałduński, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Pelplinie. O godz. 17.30 odbędzie się montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II przygotowany przez uczniów naszej szkoły, o godz. 18.00 uroczysta Msza św., a po niej możliwość indywidualnego uczczenia relikwii.
 5. Pragniemy się przygotować to tego wydarzenia przez rekolekcje, które odbędą się w dniach 17-18 maja (czwartek-piątek). Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim poprowadzi ks. prob. Krzysztof Kajut z Sartowic.
 6. Zapraszam młodzież na wyjazd do Lednicy w dniu 2 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje Edyta Wróbel.
 7. W związku z wyjazdem na Ukrainę proszę, aby jak najszybciej przekazać mi serię i numer paszportu uczestników.
 8. W dniach 9-13 lipca odbędą się kolonie dla dzieci w Krynicy Morskiej. Tych, którzy się zapisali proszę o odebranie kart zgłoszeniowych, wypełnienie ich i dostarczenie do końca maja.

Ogłoszenia 06.08.2017

 1. Obchodzimy dzisiaj Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na biesiadę przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP ze Świekatowa, która odbędzie się przy Domu Katechetycznym. Dziękuję wszystkim Parafianom za pomoc w przygotowaniu kościoła i wspólnego świętowania.
 2. Dziękuję wspólnocie Akcji Katolickiej i Szkole Podstawowej w Przysiersku za przygotowanie wczorajszego Dnia Chorych.
 3. Jutro odbędzie się Parafialny Spływ Kajakowy na trasie Błędno-Stara Rzeka zakończony ogniskiem i kiełbaskami. Wyjazd autokarem sprzed plebanii o godz. 9.00. powrót w godzinach wieczornych.
 4. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
 5. Za tydzień kolekta specjalna na potrzeby remontowe naszej parafii.
 6. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Grzegorza Oważanego z Dubna na Ukrainie.
 7. Za tydzień o godz. 9.30 w kaplicy w Terespolu odbędą się Dożynki dla Sołectwa Polski Konopat. Natomiast za dwa tygodnie, 27 sierpnia o godz. 14.00, odbędą się dożynki w Przysiersku.
 8. Zachęcam parafian do modlitwy za rolników, o pogodę i obfitości zbiorów, natomiast wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa i pięknej pogody.

Ogłoszenia 06.05.2018

 1. Dziękuję Parafianom i Gościom za uczestnictwo w II Rajdzie Rowerowym do Bysławka i II Pieszej Pielgrzymce do Bukowca.
 2. Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Otoczmy naszymi modlitwami dzieci, które postąpią do Stołu Pańskiego oraz ich rodziny
 3. Od jutra do soboty włącznie Msze św. w ramach Białego Tygodnia.
 4. W tygodniu będziemy przeżywać Dni Krzyżowe. Msze św. będą odprawiane przy krzyżach przydrożnych:
 • w poniedziałek o godz. 18.30 przy krzyżu obok p. Meger, na rogu ul. Szkolnej i ul. Floriana;
 • we wtorek o godz. 18.30 przy krzyżu obok p. Gorgol;
 • w środę o godz. 18.30 przy krzyżu w Polskim Konopacie, przy skrzyżowaniu na Terespol i Drozdowo.
 1. W niedzielę 13 maja o godz. 11.00 odbędzie się odpust ku czci św. Izydora
  w kaplicy w Terespolu. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. dr Arkadiusz Drzycimski z Pelplina. Zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzinami i parafianami do udziału w pielgrzymce pieszej do Terespola na odpust. Wyjście sprzed plebanii o godz. 9.15. Msze św. w Przysiersku o godz. 8.00
  i 9.30.
 2. 19 maja odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. kan. dr. Adama Kałduńskiego, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Pelplinie. Pragniemy się przygotować to tego wydarzenia przez rekolekcje, które odbędą się w dniach 17-18 maja. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim poprowadzi ks. prob. Krzysztof Kajut z Sartowic. Na ołtarzu bocznym stoi już przygotowany na relikwie ołtarz wykonany w Brusach.
 3. Zakończyliśmy już prace remontowe instalacji elektrycznej naszego kościoła oraz illuminacji kościoła na zewnątrz. Za tydzień kolekta specjalna na ten cel. Koszt całego remontu wyniósł ok. 38.000 zł.

Ogłoszenia 20.05.2018

 1. Dziękuję za obecność na rekolekcjach i wczorajszej uroczystości wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II.
 2. W piątek na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie młodzież ze wspólnoty „Młodzi dla Młodych”.
 3. W sobotę przeżywamy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach w modlitwie.
 4. W przyszły czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.00 (Terespol) i 10.00 z procesją eucharystyczną. Z tego powodu zapraszam dzieci pragnące sypać kwiaty na próbę w najbliższy piątek o godz. 17.30. Proszę także parafian o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy, w niesieniu feretronów.
 5. Zapraszam młodzież na wyjazd do Lednicy w dniu 2 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje Edyta Wróbel.
 6. W związku z wyjazdem na Ukrainę proszę, aby jak najszybciej przekazać mi serię i numer paszportu uczestników.
 7. W dniach 9-13 lipca odbędą się kolonie dla dzieci w Krynicy Morskiej. Tych, którzy się zapisali proszę o odebranie kart zgłoszeniowych, wypełnienie ich i dostarczenie do końca maja.
 8. Zachęcam do nabycia nowego nr „Pielgrzyma”.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Adriana Andrysiak, st. wolnego, zam. Przysiersk i Artur Maliszewski, st. Wolnego, zam. Przysiersk, zapowiedź I.