Odpust Parafialny 2021r.

PLAN PARAFII NA 2021r

16-01-2021

Plany Parafii św. Wawrzyńca w Przysiersku w roku 2021

Plany duszpasterskie (niektóre działania):

1. 30-lecie kaplicy w Terespolu (9 maja).
  2. Zaangażowanie w Stowarzyszenie „Ramię w Ramię”, które ściśle współpracuje z parafią i organizuje działalność kulturalną oraz edukacyjną wobec wszystkich miejscowości tworzących naszą parafię.
  3. Oferta pielgrzymek parafialnych zależna będzie od sytuacji epidemicznej w kraju.
  4. Kolonie parafialne zależne od sytuacji epidemicznej w kraju. Parafia dokonała rezerwacji w lipcu ośrodka w Krynicy Morskiej, w sierpniu w Funce.

Plany remontowe na rok 2021:

1. Remont schodów głównych do kościoła parafialnego.
  2. Remont kaplicy cmentarnej.
  3. Badania konserwatorskie zabytków ruchomych w kościele.
  4. Przygotowanie załączników do wniosku na dofinansowanie prac na poddaszu Parafialnego Domu Kultury.

Dziękuję wszystkim Parafianom za wspólnotowe działanie w wymiarze sakramentalnym, duszpasterskim i materialnym. Ufam, że kolejny rok naszej wspólnej drogi, pomimo pandemii, umocni naszą wiarę, wzmocni jedność i pozwoli nam doświadczyć życzliwości i dobra.

Ks. prob. Przemysław Szulc