Ogłoszenia 05.05.2024

1. Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Polecajmy dzieci i ich rodziców w modlitwie.
  1. Od jutra do środy (6-8 maja) będziemy przeżywać Dni Krzyżowe. Zapraszam na Msze św. przy krzyżach i modlitwę o urodzaje i dobrą pogodę dla rolników:

6 maja (poniedziałek), godz. 18.00 – Msza św. przy krzyżu obok p. Meger.

7 maja (wtorek), godz. 18.00 – Msza św. przy krzyżu obok p. Gorgol;

8 maja (środa), godz. 18.00 – Msza św. przy krzyżu w Drozdowie.

1. Za tydzień w niedzielę, 12 maja, zapraszam na odpust ku czci św. Izydora w Terespolu Pomorskim. Msze św. tego dnia o godz. 8.00 i 9.30 w Przysiersku. Suma odpustowa w Terespolu o godz. 11.00. pod przewodnictwem ks. Arkadiusza Drzycimskiego z Pelplina. Podczas sumy odpustowej będzie śpiewał chór „Parati Semper” ze Świecia. Odbędzie się także piesza pielgrzymka
    z Przysierska do Terespola przez Drozdowo. W pielgrzymce będą uczestniczyć dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodzice. Zachęcam do udziału pozostałych parafian. Wyjście o godz. 9.15 sprzed kościoła. Po sumie odpustowej serdecznie zapraszam na biesiadę odpustową przy szkole podstawowej w Terespolu.
  1. W poniedziałek, 13 maja, na godz. 20.00 zapraszam do kościoła w Przysiersku na nabożeństwo fatimskie oraz uroczyste poświęcenie figury Matki Bożej Fatimskiej, która została przywieziona z Fatimy w ramach naszej parafialnej pielgrzymki. Po nabożeństwie odbędzie się procesja z figurą wokół naszej świątyni. Proszę o przyniesienie świec.
  1. Kolekta na potrzeby remontowe naszej parafii odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 19 maja. Do 24 maja trwa proces zgłaszania ofert na planowane prace w ramach programu: „Polski Ład na zabytki”:
  2. „Odtworzenie schodów kościoła wraz z renowacją murów oporowych i bramy wejściowej na teren cmentarza i kościoła w parafii św. Wawrzyńca w Przysiersku”.
  3. „Konserwacja i restauracja ambony wraz z zapleckiem i rekonstrukcją baldachimu z kościoła pw. św. Wawrzyńca w Przysiersku” Wszelkie informacje na stronie Urzędu Gminy Bukowiec (www.bukowiec.pl)
  1. Wszystkim Parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.