Ogłoszenia 20.10.2024

1. Trwa październik, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., w niedzielę o godz. 7.30 w Przysiersku, o godz. 9.00 w Terespolu. Dzieci zapraszam na nabożeństwa różańcowe w piątek o godz. 16.00.
  1. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Rekolekcje GPS dla młodzieży kl. VIII odbędą się w terminie 25-26 października w szkole podstawowej w Przysiersku. Wcześniej należy u mnie odebrać zgody na udział w tych rekolekcjach. Dlatego zapraszam do zakrystii.
  1. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Macieja Oparkę z Tanzanii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie posługi ks. Macieja.
  1. W piątek, 1 listopada, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja na cmentarzu. Zachęcam na modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przyjmuję wypominki jednorazowe i roczne. Kartki na wypominki są wyłożone w kruchcie kościoła.
  1. W sobotę, 2 listopada, Dzień Zaduszny – Wspomnienia Wiernych Zmarłych oraz I sobota miesiąca. O godz. 8.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wraz z Mszą św., o godz. 9.00 Msza św. w intencji naszych zmarłych parafian, którzy odeszli do wieczności w ostatnim roku.
  1. Przypominam także, że zgodnie z prawem groby naszych zmarłych (tzw. rezerwacja) są opłacane przy okazji pochówku. Rezerwacja trwa 20 lat i należy po tym czasie ponownie dokonać rezerwacji grobu, należy to czynić co 20 lat. Bardzo proszę, aby o tym pamiętać i regulować należności za groby naszych zmarłych.
  1. Jest już dostępny kalendarz intencji na rok 2025 r. Zapraszam do rezerwowania intencji Mszy św. na nowy rok.

Ogłoszenia 06.10.2024

1. Trwa październik, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., w niedzielę o godz. 7.30 w Przysiersku, o godz. 9.00 w Terespolu. Dzieci zapraszam na nabożeństwa różańcowe w piątki 18 i 25 października o godz. 16.00.
  1. Za tydzień będziemy przeżywać Dzień Papieski i gościć w naszej parafii chór z Drzycimia.
  1. Również za tydzień kolekta na potrzeby remontowe naszej parafii. Po zakończeniu prac związanych z realizacją projektów z Polskiego Ładu oraz z chodnikiem wokół kościoła przedstawię rozliczenie finansowe. Jednocześnie informuję, że nasze dzwony uległy awarii. Po konsultacji i wizji lokalnej firmy zajmującej się budową systemu mechaniczno-elektrycznego dzwonów podjąłem decyzję o reaktywacji dzwonów przy pomocy naszych specjalistów z parafii. Jednocześnie firma ma przedstawić kompleksową ofertę naprawy systemu i dzwonów.
  1. Także za tydzień 13 października o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie podczas którego rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej Niestającej Pomocy.
  1. W III sobotę miesiąca, 19 października, kolejne sobotnie katechezy dla dzieci w Parafialnym Domu Kultury w godz. 10.30-13.00.
  1. Ważna informacja dla młodzieży kl. VIII. Rekolekcje GPS odbędą się w terminie 25-26 października w szkole podstawowej w Przysiersku. Wcześniej należy u mnie odebrać zgody na udział w tych rekolekcjach. Dlatego zapraszam do zakrystii.
  1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przyjmuję wypominki jednorazowe i roczne. Kartki na wypominki są wyłożone w kruchcie kościoła.

Ogłoszenia 13.10.2024

1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski, dziękujemy chórowi z Drzycimia za dzisiejszą posługę muzyczną. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  1. Również dzisiaj o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie, podczas którego rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej Niestającej Pomocy.
  1. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach, wychowawcach i katechetach.
  1. Zachęcam do nabycia nowego nr.: „Pielgrzyma”.
  1. Zmarła nasza parafianka śp. Cyryla Stachowska, z ul. Modrzewiowej w Terespolu Pomorskim. Pogrzeb we wtorek o godz. 15.00. Różaniec w niedzielę i poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy w Terespolu.